SV Mussel leidt vrijwilligers op hoe te werken met een AED

Je hoort steeds vaker dat sportverenigingen een AED aanschaffen. SV Mussel heeft dit afgelopen maand ook gedaan en we vonden het belangrijk om ook een cursus te geven aan een aantal vrijwilligers. Deze vrijwilligers waren vooral trainers en begeleiders en werden aangevuld door andere vrijwilligers. We hebben een cursus gehad van het bedrijf waar we de AED hebben aangeschaft. Natuurlijk was dit een onderwerp waar we het liever niet over hebben en hopelijk nooit hoeven te gebruiken. Toch heeft iedereen ervaren dat het echt belangrijk is om te weten hoe je een AED gebruikt.

Bij deze cursus kregen we eerst een theoretische uitleg hoe de AED werkt, wat er bij de AED zit en hoe we moesten handelen. Daarna hebben we geoefend met controleren van het bewustzijn, ademhaling, reanimeren en het werken met de AED. Dit was voor vele mensen een nieuwe uitdaging die als onnatuurlijk werd ervaren. Belangrijk is dus ook dat we deze cursus hebben gevolgd. De AED hangt op een plek die alle trainers, begeleiders, bestuur en overige vrijwilligers weten. Wil je meer informatie over deze cursus of weten waar de AED hangt spreek dan ook één van deze personen aan. Voor vragen mag u ook altijd mailen naar maartenvanbeek@svmussel.nl